کتاب “زبان انگلیسی تخصصی برای معماران فارسی زبان”

در روند سالیان تحصیل، کار حرفه ای و آموزش در دانشگاه ها ی ایران در رشته ی معماری، متوجه یک مشکل اساسی در میان دانشجویان، اساتید، و متخصصین معماری شدم و آن کمبود دانش زبان انگلیسی تخصصی در بین آنها بود. البته این مشکل بسیار مهم و اساسی آموزش در ایران است که به دلیل کم توجهی به آموزش زبان انگلیسی، اکثر افراد تحصیلکرده و متخصصین آموزش دیده در مدارس و دانشگاه های ایران، از سطح دانش لازم در این زبان بین المللی برخوردار نیستند. این مسئله، زمانی بیشتر نمود می یابد که در رده های کارشناسی ارشد و دکتری، نیاز بیشتری به استفاده از منابع و متون نوشته شده به زبان انگلیسی وجود دارد.

از سوی دیگر این کمبود، به ایجاد اشکال در ارتباط متخصصین، دانشجویان و اساتید داخل ایران با کشورهای دیگر منجر می شود که خود باعث افت علمی، تخصصی و اقتصادی در اثر کاهش انتقال تجربیات و داده ها و آنالیزهای علمی و عملی می گردد.

در درس زبان تخصصی رشته ی معماری، با وجود مسایلی که گفته شد، و کوشش اساتید این درس در دانشگاه برای آموزش به دانشجویان از طریق ترجمه ی مقاله ها و متون مختلف و گردآوری بعضی جزوه ها و کتاب ها، هنوز کتابی که بتواند به صورت تخصصی و مدون و هدفمند برای آموزش زبان انگلیسی به معماران، نوشته شده باشد موجود نیست. از این رو با توجه ویژه به نیاز معماران و دانشجویان و اساتید گرامی معماری، و تجربیات سالیان آموزش و کار حرفه ایم در این رشته، کتاب حاضر را که به ارائه ی خلاصه ی معماری از گذشته های دور تا امروز به زبان انگلیسی و فارسی می پردازد اقدام نمودم. این کتاب، در بخش پایانی دارای یک فرهنگ لغات تخصصی معماری نیز هست که گذشته از کمک به ترجمه ی واژه ها و اصطلاحات متن های هر بخش و جزئیات تصاویر معماری هر دوره یا سبک معماری، می تواند به عنوان یک دیکشنری معماری، مورد استفاده قرار گیرد.

ابعاد صفحات کتاب، A4 در نظر گرفته شده است تا ابعاد و کیفیت تصاویر، به گونه ای باشد که قابل استفاده باشد و در کلاس های درس هم با استفاده از ویدئوپروژکتور، قابل نمایش در ابعاد بزرگ باشند و اگر شخصی قصد چاپ آن را برای استفاده ی شخصی خود داشت، سهل و آسان باشد.

این کتاب را نیز مانند کتاب های دیگرم به صورت دیجیتال منتشر نموده ام تا به آنچه نیاز مبرم عصر ماست یعنی حمایت از طبیعت، کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست، یاری رسانده باشم و از دیگر سو، بدون هیچ محدودیتی در تعداد انتشار و گستره ی جغرافیایی، در همه ی نقاط، از فروشگاه های اینترنتی طرف قراردادم و همچنین از وبسایت شخصی من قابل خریداری و دانلود باشد.

از بزرگوارانی که از این کتاب، بهره می برند تقاضا می کنم که پیشنهادات و نقدهای خود و همچنین ایرادات کتاب را از طریق ایمیل moossavi.sm@gmail.com به من اطلاع دهند.

سید مرتضی موسوی

تهران

سی ام شهریورماه یک هزار و سیصد و نود و هشت خورشیدی

فهرست

Contents

عناوین فارسی English Topics صفحه
درباره ی نویسنده   ج
فهرست   د
پیشگفتار   1
ایران باستان Ancient Iran 3
مصر باستان Ancient Egypt 8
یونان باستان Ancient Greece 11
روم باستان Ancient Rome 14
قصرها (دژها) و خانه های قرون وسطایی Medieval Castles and Houses 18
کلیساهای قرون وسطایی Medieval Churches 20
گوتیک Gothic 22
رنسانس Renaissance 26
باروک و نئوکلاسیک Baroque and Neoclassical 29
طاق ها و قوس ها Arches and Vaults 34
گنبدها Domes 36
بناهای اسلامی Islamic Buildings 38
جنوب و شرق آسیا South and East Asia 40
قرن نوزدهم The 19th Century 43
آغاز قرن بیستم The Early 20th Century 45
ساختمان های مدرن Modern Buildings 48
معماری پایدار Sustainable Architecture 52
برگردان فارسی واژه ها و اصطلاحات Persian Translation of Words and Phrases 57
منابع References 125
کتاب های دیگر منتشر شده توسط این پژوهشگر Other Published Books by this Researcher 127

بهای کتاب: برای داخل ایران 800.000 ریال (هشتاد هزار تومان) و برای خارج از ایران 2 دلار آمریکا

لطف بفرمایید در صورت تمایل برای خرید و دریافت لینک دانلود این کتاب، از لینک زیر اقدام نمایید یا هزینه ی دوره را به شماره ی کارت زیر پرداخت نمایید:

[purchase_link id=”1695″ text=”افزودن به سبد” style=”button” color=”gray”]

شماره ی کارت بانکی:

۶۲۲۱۰۶۱۱۰۶۲۲۲۱۵۳

به نام سید مرتضی موسوی، بانک پارسیان

لطفا برای پرداخت از خارج ایران به شماره ی حساب زیر که آیبن و شماره ی حساب و شماره ی کارت ویزای آن ارائه شده است پرداخت نمایید:

Bank: Ziraat Bankasi

Branch: Beykent/Istanbul Subesi

Name and Surname: SEYEDMORTEZA MOOSSAVI

IBAN: TR210001009010018642005002

Account No.: 1944-100186420-5002

Card No.: 4766190946333114

لطفا پس از پرداخت از طریق لینک، ایمیل خود را بررسی نمایید که لینک دانلود را دریافت نمایید. البته ممکن است هم در اینباکس باشد هم در قسمت هرزنامه ها.

اگر از طریق کارت پرداخت نموه ده اید به شماره ی واتس اپ 00989128062434 یا ایمو 00905318253801 یا ایمیل moossavi.sm@gmail.com پیام بدهید که لینک دانلود ارسال گردد.

شاد باشید

سبد خرید
پیمایش به بالا